Üniversitemiz ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi” verecek

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜNSEM) tarafından “Bilirkişilik Temel Eğitimi” verilecek.

Yayın Tarihi:3.11.2017

Haberi Paylaş:

Karakter Boyutu:-A+

Okunma Sayısı:1769

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜNSEM) ile Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı arasında “Bilirkişilik Temel Eğitimi” verilmesi konusunda protokol imzalandı. Protokolle birlikte BÜNSEM tarafından Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanunun yönetmeliğinde belirtilen hususlar çerçevesinde eğitimler verilecek.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, BÜNSEM bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarla bölgenin hayat boyu öğrenme gereksinimlerinin karşılandığını belirterek “Üniversite olarak kamuda ihtiyaç duyulan bu alanda görev yapacak kişilerin eğitilmesinde önemli katkılar sunacağız. Böylelikle özel bilgi ve bilimsellik gerektiren hususlarda gerekli insan kaynağını sağlamış olacağız” dedi.   

BÜNSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kaygın, bilirkişilik sertifikasına sahip olmayan kişilerin bilirkişilik başvurusu yapamayacağını söyledi. Kaygın, “Bilirkişilik temel eğitimi, beş yıllık meslekî kıdem kazanmış kişiler tarafından alınan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgileri içeren bir eğitimdir. Temel eğitim, 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere en az 24 ders saatinden oluşur. Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara temel eğitimi tamamladıklarına dair bir belge verecektir. Bilirkişilik temel eğitimine katılarak sertifika sahibi olan kişiler, Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıkları tarafından yapılan bilirkişilik ilanında belirtilen diğer şartları da sağlamaları halinde, almış oldukları sertifika ile birlikte bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir” dedi.

Aralık ayında başlayacak eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları Ağdacı Kampüsünde yer alan BÜNSEM ofislerinden şahsen yapılacak.

Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız…


Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı