Haberin FotoğraflarıOkunma Sayısı : 637


Haberi Paylaş

Fen ve Mühendislik Fakülteleri Akademik Kurul toplantıları gerçekleştirildi 9.02.2018

Üniversitemiz Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi akademik kurul toplantıları Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kutlubey Kampüsünde yer alan Fen ve Mühendislik Fakültesi İdari Binasında yapılan toplantılarda Fen ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Karadağ ile birlikte fakültelerin öğretim elemanları katıldı.

Düzenlenen ilk toplantıda Fen Fakültesinin genel yapısı ve hedefleri konusunda bilgiler veren Prof. Dr. Karadağ, “Önümüzdeki akademik yıllar için yeni bölümler açarak çift anadal konusunda etkinliğimizi arttırmak istiyoruz. Öğretim elemanı arkadaşlarımızla birlikte bir yandan öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlarken diğer yandan projeler üreterek üniversitemize bilimsel noktada katkı sunmak hedefindeyiz.” dedi.

Rektör Uzun hazırlanan uluslararası projede emeğe geçenlere teşekkür etti

Rektör Uzun ise konuşmasına Üniversitemiz ve Pakistan Goverment College (GC) arasında Proje tabanlı Mevlana Değişim Programı kapsamında imzalanan anlaşma kapsamında hazırlanan projede emeğe geçenlere teşekkür ederek başladı.

Hazırlanan projenin bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşma konusunda önemli bir adım atılmış olduğunu ifade eden Rektör Uzun, “Bilimsel konuda üretkenliğimizi arttırmak için çok çalışmamız gerekiyor. Projeler üretmeli bulunduğumuz bölgeye katma değer olarak sunmalıyız. Aynı zamanda gösterdiğimiz eğitim-öğretim faaliyetlerinde öğrencilerimizi desteklemeli, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Bu fakültenin çok daha iyi yerlere geleceğine inancım tamdır. Genç bir kadroya sahibiz bunu değerlendirmeliyiz.” dedi.

Ardından geçilen Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısında ise Dekan Vekili Prof. Dr. Karadağ, eğitim- öğretim, mali performans ve öğretim elemanlarının bilimsel etkinliklerin anlatıldığı bir konuşma yaptı.

Rektör Uzun burada yaptığı konuşmada da üniversitemizin gelecek hedeflerini gerçekleştirme konusunda öğretim elemanlarımıza önemli görevler düştüğünü vurgulayarak, öğrenci odaklı bir üniversite anlayışının benimsenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Rektör Uzun, “Bizlerin varlık sebebi olan öğrencilerimizle yakından ilgilenmeli, onların ideallerine ilerleyen yolda gönüllerine seslenmeliyiz. Öğrencilerimiz geleceğe hazırlarken çift anadal ve yandal gibi konularda bilgilendirmeli, üniversitemizden donanımlı ve söz sahibi olacak bir birey olarak mezun etmeliyiz. Bir yandan öğrencilerimizi yetiştirirken diğer yandan da ürettiğimiz projelerle üniversitemiz ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmemiz için gayret göstermeliyiz. Projeler üreterek ve nitelikli kongrelere katılarak üniversitemizin yetkinliğini artırmalıyız.” diye konuştu.

Rektör Uzun, gerçekleştirilen toplantılarda performans odaklı büyüme hedeflerine de vurgu yaparak, sürdürülebilir bir büyümenin üniversitemize kalite noktasında çok şey katacağını sözlerine ekledi. 

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı