Haberin FotoğraflarıOkunma Sayısı : 1225


Haberi Paylaş

Rektör Uzun BARKİK temsilcileriyle bir araya geldi 11.01.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın Sektörel Kalkınma ve İşbirliği Kurulu (BARKİK) temsilcileriyle Üniversitenin 2018-2022 stratejik planıyla ilgili görüşlerini almak üzere bir araya geldi.

Üniversitemizin 2018-2022 stratejik planına ilişkin toplantılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın Sektörel Kalkınma ve İşbirliği Kurulu (BARKİK) temsilcileriyle görüştü.

Toplantıda üniversitenin hazırlanmakta olan stratejik planıyla ilgili bilgiler veren Rektör Uzun, aralarında sanayici, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu BARKİK üyelerine değerlendirmelerde bulundu. Rektör Uzun “İç paydaşlarımızla yaptığımız toplantıların ardından belli aralıklarla şehrimiz ile bölgemizde yer alan kamu kurum ve kuruluşların temsilcileriyle de bir araya geliyoruz. Üniversitemizin 2018-2022 stratejik planını belirlerken kendimizden bağımsız düşünemeyeceğimiz dış paydaşlarımızın da görüşlerini alıyoruz. Üniversite-kamu-sanayi iş birliği doğrultusunda yapılabilecekleri konuşup, çalışmalarımızı gerçekleştirirken sürdürülebilir atılımların nasıl yapılabileceğini tartışıyoruz.” dedi.

Üniversitelerin bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sunabileceklerini de kaydeden Rektör Uzun,  “Üniversitemizde Yükseköğretim Kurulu’nca ortaya konulan yeni YÖK anlayışında da vurgulandığı gibi ihtisaslaşma ve misyon farklılığına gidilmesi doğrultusunda adımlar atılıyor. Bu şekilde Üniversitemiz eğitim süreci fonksiyonunu yerine getirirken diğer yandan araştırma sürecinde de bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sunma gayretindedir. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürerek bölgemiz için öncelikli alanlara odaklanıyoruz.” diye konuştu.

Rektör Uzun konuşmasında BARKİK üyelerine katılımları ve katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı