Haberin FotoğraflarıOkunma Sayısı : 487


Haberi Paylaş

Rektör Uzun’un ‘Gazeteciler Günü’ mesajı 10.01.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, gazeteciliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu belirterek “Gazetecilik işlevleri itibariyle bir milletin siyasi, kültürel ve ekonomik değerlerinin korunmasında vazgeçilmez unsurlarındandır. Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasında aracı olan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamunun vicdanı olması noktasında hayati bir işi yerine getirmektedir. Bu noktada gazetecilik mesleği demokrasinin temel dayanaklarından biri olmakta, toplum adına görev yapan gazeteciler her türlü olağanüstü durumda mesleklerini en iyi şekilde icra etmeye gayret göstermektedir.” dedi.

Gazetecilik mesleğinin toplumların demokrasi kültürünün yerleşmesinde ve korunmasında önemli bir yere sahip olduğunu da vurgulayan Rektör Uzun, 15 Temmuz gecesinde gazeteciliğin bir meslek olarak ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü vurguladı.

Rektör Uzun, gazeteciliğin özverili ve mesai kavramı olmaksızın yapılan zor bir meslek olduğunu da kaydederek “Çalışma şartlarının zorluklarına rağmen işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” diye konuştu.

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı