Haberin FotoğraflarıOkunma Sayısı : 462


Haberi Paylaş

Üniversitemiz Bülteninin yeni sayısı yayımlandı 2.02.2018

Üniversitemiz Bülteninin 31. sayısında Rektör Uzun Üniversite-şehir bütünleşmesine vurgu yaparak, bölgesel kalkınmayı önceleyen çalışmalar yapmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Üniversitemiz Bülteninin yayımlanan 31. sayısında son 3 ayda üniversitede gerçekleştirilen bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle özel röportajlara yer verildi. Bültenin kapağı ise Bartın Üniversitesi Saygı günlerinde Prof. Dr. Nevzat Kor’a “Bilime ve İnsanlığa Adanmış Hayatlar Ödülü”nün verildiği törenden bir fotoğraf oldu.

Bültende okuyuculara seslenen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  üniversite-şehir bütünleşmesini artırmak ve bölgesel kalkınmayı önceleyen çalışmalar yapmak üzere yola çıktıklarını belirtti.

Rektör Uzun,  geleceğe sağlam adımlarla yürümek ve sürdürülebilir rekabet açısından oldukça önemli olan üniversitenin stratejik planını bölgesel kalkınma odaklı oluşturmanın yoğun çabası içerisinde olduklarını kaydederek, bu kapsamda iç paydaşların yanı sıra dış paydaşlarla da çeşitli toplantılar yapıldığını aktardı.

Üniversitemizin hassasiyet gösterdiği unsurlardan birinin de ihtisaslaşma olduğunu vurgulayan Rektör Uzun şu ifadelere yer verdi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren üniversitemizin ihtisaslaşabileceği alanlar üzerinde fizibilite çalışmaları yapmaktayız. Bu çalışmalarımız neticesinde üniversitemizin ihtisaslaşabileceği alanlardan biri de belirlenmiş oldu. Üniversitemiz YÖK tarafından ‘Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler’ ile ‘Sürdürülebilir ve Akıllı Yerleşkeler’ alanlarında lisansüstü eğitim verme ve öğretim üyesi yetiştirme konusunda yetkilendirildi.  Ekolojik dengeyi gözeterek toplumun ihtiyaçlarını çağın gereksinimlerine uygun olarak karşılayan daha yaşanabilir kentler ve yerleşkeler kurmak çok önemli hale gelmiştir. Bu alanlarda uzmanlaşmanın hem bölgemizin hem de ülkemizin kalkınmasında itici bir güç olacağına inanıyoruz.”

Bültende üniversitenin kuruluşunun 10. yılına girmenin heyecanını yaşadığını kaydeden Rektör Uzun, üniversitemizin kuruşundan bu güne kadar ki geçen sürede desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlara teşekkür etti. 


Bartın Üniversitesi Bülten 31. sayısına ulaşmak için tıklayınız...

Bartın Üniversitesi Bülten 30. sayısına ulaşmak için tıklayınız...

Bartın Üniversitesi Bülten 29. sayısına ulaşmak için tıklayınız...
Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı