Haberin FotoğraflarıOkunma Sayısı : 424


Haberi Paylaş

Sosyal ve Beşeri Bilimler Etik Kurulu Kuruldu 9.01.2018

Üniversitemiz bünyesinde kurulan ‘Sosyal ve Beşeri Bilimler Etik Kurulu’ çalışmalarına başladı.

Kurul üyeleri ile toplantıda bir araya gelen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, kurulun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Sosyal ve Beşeri Etik Kurulunun önemine değinen Rektör Uzun, kurulun göreve başlamasıyla Üniversitemizdeki akademik çalışmalarda etik ve kalite konularında farkındalığın artacağını söyledi.

Sosyal ve Beşeri Bilimler Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aslı Yazıcı, kurulun çalışmalarına başladığını ve kısa süre içinde gerekli düzenlemelerin yapılacağını kaydetti. Yazıcı, “Kurulumuz insanlardan anket, deney ve alan araştırmaları yoluyla veri toplamayı amaçlayan çalışmaların etik ilkelere ve yasalara uygunluğunu inceleme noktasında görev yapacaktır. Üniversitemiz içerisinde yapılacak akademik çalışmalar evrensel etik kurullarına uymak zorunda olduğu gibi aynı zamanda bu çalışmaya katılan insan gruplarının fiziksel ve zihinsel sağlıklarına da zarar vermemelidir. Bu şartları sağlamak adına kurulumuz yapılması planlanan çalışmaları uygulamaya geçmeden etik açıdan inceleyerek gerekli izinleri sağlayacaktır.” dedi.

Rektör Uzun toplantının sonunda kurul üyelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı