Haberin FotoğraflarıOkunma Sayısı : 315


Haberi Paylaş

“Kadınlar Dünyanın Renkleridir” etkinliği gerçekleştirildi 7.03.2018

Üniversitemiz Türk Dünyası Araştırmaları Kulübü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ‘Kadınlar Dünyanın Renkleridir’ temalı şiir dinletisi ve resim sergisi düzenlendi.

Üniversitemiz konferans salonunda gerçekleştirilen ‘Kadınlar Dünyanın Renkleridir’ adlı etkinlikte ilk olarak şiirler okundu. Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından okunan şiirlerde kadınların hayatımızdaki yeri aktarıldı. Üniversitemiz öğrencilerinin ayrıca Türkmence ve Özbekçe şiirler de okuması dinleyicilerden büyük ilgi gördü.

Etkinliğin ardından Üniversitemiz öğrencileri ile idari ve akademik personelinin yaptığı resimlerin yer aldığı ‘Türk Dünyasında Kadın’ temalı serginin açılışı yapıldı. Mandala sanatından resimlerin de yer aldığı sergide 42 eser katılımcıların beğenisine sunuldu.

Düzenlenen etkinlikle ilgili konuşan Türk Dünyası Araştırmaları Kulübü Başkanı Hakan Yerli, “Zorlu şartlar altında haklarını kazanan, bu hakların korunması için mücadele eden tüm kadınların bu önemli gününü kutluyorum.” dedi.

Yerli, “Bundan yaklaşık 160 yıl önce başlayan kadınların hak arayışı günümüzde artık daha yüksek sesle ifade edilmektedir. Eski Türk topluluklarını incelediğimizde kadının toplum yaşamındaki önemli konumunu görebiliyoruz. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de kadının her alanda varlığını sürdürmesini diliyorum.” diye konuştu.

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü

Haberin Fotoğrafları


Bartın Üniversitesi Merkez/BARTIN, 74100 Tel:+90378 501 10 00-01-02-03-22-33 Belge Geçer: +90 378 223 50 42 E-posta: info@bartin.edu.tr Kep Adresi: bartinuniversitesi@hs01.kep.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı